Ruletė – žaidimo istorija

Žmonijos istorija yra neatsiejama nuo azartinių lošimų. Atrodo, kad nesvarbu, kaip toli į praeitį nukeliautume, visur yra įrodymų, jog tokie žaidimai ... Skaityti daugiau

Kinu samoklas

ruletė

Daugelis žmonių mano, kad ruletė sukurta pagal senovės kinų žaidimą. Jame 37 skaičiai buvo išrikiuoti magiškame kvadrate su skaičiais, lygiais 666. Šį žaidimą atrado vienuoliai, o vėliau su nedideliais pakeitimais jis pateko į Europą.

Teigiama, kad vienuoliai pakeitė formą, paversdami kvadratą apskritimu ir pridėdami skaičių – nulį. Problema su šia istorija yra ta, kad net ir ankstyviausiose prancūziškose ruletėse buvo žaidimų automatai su nuliniu skaičiumi. Taip yra ir su dvigubu nuliu. Taigi tikriausiai „senovės kinų žaidimo“ teorija yra klaidinga. Tačiau tiesa, kad ruletės rato skaičių suma yra 666, o tai gana paslaptinga.

Žmogus, nuo kurio viskas prasidėjo

Ruletę išrado prancūzų fizikas ir išradėjas Blaise'as Pascalis. Jisiš pradžių nesiekė išrasti žaidimo. 1655 m Paskalis buvo užsiėmęs amžino judėjimo problemos sprendimu..

Perpetuum mobile – tai mašina, kuri veikia negaudama išorinės energijos. Fizikos dėsniai sako, kad tai neįmanoma. Tačiau Pascalis, kaip išradėjas, bandė pasipriešinti aplinkybėms. Jo eksperimentas nepavyko, tačiau dėl to gimė vienas populiariausių visų laikų azartinių lošimų.

Mažasis Paryžiaus ratas

Šis žaidimas atsirado Paryžiaus lošimo namuose, o jo pavadinimas kilęs iš prancūziško žodžio „mažas ratas“. Tačiau prireikė maždaug penkiasdešimties metų, kol žaidimas tapo toks, kokį jį pažįstame šiandien.

Jis išpopuliarėjo XIX a., kai Garsioji Monte Karlo įstaiga priėmė naujausią žaidimo versiją ir ji taip paplito visoje Europoje. Nepaisant to, amerikiečiai vis dar laikosi taisyklių, pagal kurias ant rato vietoj vieneto yra du nuliai.

Pridedant nulį

Įdomus faktas, kad iki XIX a vidurio ruletės ratuose neegzistavo nulis. Pascalio išrastas ruletės ratas išliko nepakitęs šimtmečius. Viskas pasikeitė 1842 m, kai François ir Lois Blanc sukūrė dvigubo nulio (00) žaidimo variantą, specialiai Monako karaliui Karoliui III. Tai buvo svarbus pakeitimas, nes, pridėjus nulį, įstaiga įgyja didesnį pranašumą.

Kaip ruletė užkariavo Europą

Apskritai lošimo salonai šiandien tikriausiai nebūtų tokie populiarūs, jei ne du sumanūs prancūzai François ir Louis Blanc. Būtent jie yra atsakingi už dvigubų nulių pašalinimą. Iš tikrųjų jis išrado tai, ką šiandien vadiname rulete.

Davis Eriks bilde

Davis Eriks

Patyręs kazino entuziastas, daugiau nei 15 metų dirbantis šioje srityje